مشاوره انتخاب ، نصب و مکان علائم

شرکت ایمن گنجینه تصویر تولید کننده و فروشنده ، علائم ایمنی ، برچسب علائم ایمنی ، تابلو ایمنی و بهداشت و انواع علائم ایمنی کارگاهی و عمرانی علائم هشداردهنده ایمنی ,  برچسب های ایمنی , خرید علائم ایمنی,  علائم ایمنی در محیط کار , علائم ایمنی در کارگاه ها , تابلو ایمنی و بهداشت , علائم ایمنی و بهداشت , کاتالوگ ایمنی

راهنمای انتخاب تابلو ، نصب تابلو و مکان علائم

در بازدید هایی که در شرکت ها داشته اغلب کارشناسان ایمنی و بهداشت حرفه ای برای تهیه علائم دچار مشکل میشوند از نوع جنس گرفته تا ابعاد و محل نصب آن .حال با توجه به تجربه ۷ سال در امر تولید علائم ایمنی و جاده ای لازم دانستم توضیحاتی داده تا کسانی که تصمیم به خرید علائم ایمنی دارند آن را لحاظ نمایند.

فرض بر این که علائم مربوط به واحد خود را تشخیص داده و برای جلوگیری از حوادث در این مکان حتما باید علائم نصب شود . حال سوال این است .

مکان نصب علائم کجا باشد ؟

ابتدا برای آن که مکان نصب مشخص شود باید خود را یک کارگری بدانید که این علائم جلوی چشمش باشد و هر لحظه آن را ببیند .سپس بعد تشخیص مکان نصب باید مشخص شود مکان نصب داخل سالن بوده و یا بیرون محوطه .

برای داخل سالن چه جنسی انتخاب کنیم ؟

PVC    (معایب : در برابر آفتاب دفرم میشود- مزایا : مقاوم در برابر آب ، کپک نمی زند ۱۰۰% قابل بازیافت  و بازدارنده آتش)

لیبل روز رنگ ( فقط در موردی مانند دستورالعمل ماشین آلات – روی شیشه ، فلز و درب ورودی و خروجی (زمینه آن صاف باشد)

توضیحات : معمولا نصایح و پند های ایمنی که بر روی دیوار نصب میشود از شاسی لمینت شده و یا برچسب مونتاژشده بروی PVC  استفاده می کنند .

لذا چسباندن لیبل یا کاغذ بر روی دیوار کار نادرست بوده و پس از مدتی بر زمین می افتد

برای بیرون محوطه چه جنسی انتخاب کنیم ؟

ورق ساده گالوانیزه ( معایب : در محیط بهداشتی مناسب نیست  ، وزن زیاد در مقایسه با آلومینیوم و  برای نصب حتما باید پیچ شود – مزایا : نسبت به جنس های دیگر ارزان تر است و در مواردی که تعداد بسیار بالا است استفاده میشود. مقاوم در براربر ضربه نسبت به ردیف ۲  )

ورق ساده آلومینیوم ( معایب : در محیط بهداشتی مناسب نیست – مزایا : نصب راحت (حتی با چسب)، سبکی ، ضد زنگ بسیار بالا ،

قالبی الکترواستاتیک ( معایب : وزن زیاد ، برای نصب بروی دیوار مناسب نیست و حتما باید بر روی لوله نصب شود – مزایا: طبق استاندارد شهری ، بسیار شکیل و زیبا

علائم یکپارچه (فریم دار) (کاربرد آن بیشتر برای تابلو هایی هست که از ابعاد ۷۰*۱۰۰ سانتیمتر به بالا بوده و بروی پایه نصب گردد )

لیبل ضد آب ( این نوع لیبل ها بیشتر برای بیرون محوطه بوده و کاربردی مانند بشکه های فرآورده های نفتی و … دارد)

ابعاد چه سایزی در نظر بگیریم ؟

طبق دستورالعمل اجرایی علائم ایمنی و ترافیکی در کارگاههای عملیاتی رابطه بیشترین مسافت که از آنجا میتوان تابلوی ایمنی را مشاهده نمود و حداقل سطح تابلوی ایمنی باید مطابق فرمول زیر باشد. در این فرمول L بیشترین مسافت و برحسب متر و A حداقل سطح تابلوی ایمنی و بر حسب مترمربع میباشد. این فرمول برای مسافت کمتر از ۵۱ متر کاربرد دارد.

A ≥ ۰,۰۰۰۵ × L2

جدول انتخاب تابلو:

  جدول ابعاد و جنس-1

 

 

 

لطفا برای تکمیل کردن مطالب بالا  با ایمیل Ganjineh.tasvir@gmail.com  تماس حاصل نمایید