آموزش علائم ایمنی

ویروس کرونا ویروس 2019 (COVID-19)

تابلوهای کرونا

ویروس کرونا ویروسهایی است که می تواند باعث بیماریهایی مانند سرماخوردگی ، سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) شود. در سال 2019 ، ویروس کرونا ویروس جدید به عنوان علت شیوع بیماری که از چین منشا می گیرد ، شناسایی شد.

این ویروس اکنون به عنوان سندرم شدید تنفسی حاد کرونا ویروس 2 (SARS-CoV-2) شناخته می شود. بیماری که باعث آن می شود ویروس کرونا ویروس 2019 (COVID-19) نام دارد. در مارس 2020 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) شیوع COVID-19 را یک بیماری همه گیر اعلام کرد.

گروه های بهداشت عمومی ، از جمله مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) و WHO ، همه گیری را تحت نظر دارند و به روز رسانی ها را در وب سایت های خود ارسال می کنند. این گروه ها همچنین توصیه هایی برای پیشگیری و درمان بیماری ارائه داده اند.

علائم
علائم و نشانه های بیماری ویروس کرونا 2019 (COVID-19) ممکن است دو تا 14 روز پس از مواجهه ظاهر شود. این زمان پس از مواجهه و قبل از بروز علائم ، دوره کمون نامیده می شود. علائم و نشانه های معمول می تواند شامل موارد زیر باشد:

تب
سرفه
خستگی
علائم اولیه COVID-19 ممکن است از دست دادن طعم یا بو باشد.

علائم دیگر می تواند شامل موارد زیر باشد:

تنگی نفس یا دشواری در تنفس
دردهای عضلانی
لرز
گلو درد
آبریزش بینی
سردرد
درد قفسه سینه
چشم صورتی (ورم ملتحمه)
این لیست همه را شامل نمی شود. علائم دیگر کمتر شایع مانند بثورات ، حالت تهوع ، استفراغ و اسهال گزارش شده است. کودکان علائمی مشابه بزرگسالان دارند و به طور کلی بیماری خفیفی دارند.